• Czy wiesz że...

  Ze skazą krwotoczną Twoje dziecko uprawiać sport?

 • Czy wiesz że...

  Mając hemofilię Twoje dziecko może jeździć na rowerze?

 • Czy wiesz że...

  Ze skazą krwotoczną Twoje dziecko może mieć dzieci?

 • Czy wiesz że...

  Mając hemofilię Twoje dziecko może grać w kosza?

 • Czy wiesz że...

  Ze skazą krwotoczną Twoje dziecko może realizować pasje?

 • Czy wiesz że...

  Ze skazą krwotoczną Twoje dziecko może prawie wszystko?

Tradycyjnie podczas kwietniowego spotkania naszego Koła przeprowadziliśmy zbiórkę niewykorzystywanego sprzętu jednorazowego będącego pozostałością po zestawach do przetoczeń.

Czytaj więcej...

Dnia 12.10.2014r w Hotelu Angelo odbyło się spotkanie członków katowickiego Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię. Przybyli wysłuchali 3 wykładów.

1. Dr n. med. Jerzy Mirosław Jaworski z Oddziału Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii mówił o zachowawczym leczeniu operacyjnym u chorych ze skazami krwotocznymi. Szczegółowo omówił najnowsze stosowane w Centrum protezy stawów biodrowych i kolanowych. Poinformował o procedurze kwalifikacji do zabiegu, przebiegu leczenia oraz postępowaniu przed i po operacji.

Czytaj więcej...


Światowy Dzień Chorych na Hemofilię to jak co roku świetna okazja do spotkania wszystkich chorych na skazy krwotoczne oraz ich rodzin i przyjaciół. 

Tym razem, do hotelu Angelo w Katowicach, przybyło ponad 100 osób! Nie nudzili się najmłodsi. Dla nich przygotowano atrakcyjne warsztaty z pedagogiem, pełne edukacyjnych gier i zabaw.
Wśród starszej części zebranych zainteresowaniem cieszyły się, jak zwykle, materiały wydawnicze -książki, biuletyny i informatory.

Czytaj więcej...


Podczas październikowego spotkania po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę niewykorzystywanego sprzętu jednorazowego będącego pozostałością po zestawach do przetoczeń. Zebraliśmy łącznie:

Czytaj więcej...


Kolejne spotkanie za nami. Tradycyjnie po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę niewykorzystywanego sprzętu jednorazowego będącego pozostałością po zestawach do przetoczeń. W tym roku zebraliśmy poniższy sprzęt medyczny:

Czytaj więcej...

Joomla Templates by Joomla51.com